Niemowlęce pajacyki – czy materiał ma znaczenie?

Pajacyki dla niemowlaka są prawdopodobnie jednym z najczęściej używanych przez rodziców strojów dla maleństwa. Nic dziwnego: takie ubranko zapewnia dziecku wygodę, a rodzicowi – łatwy dostęp do malca w celu zmiany pampersa. Jednocześnie, ruchy niemowlęcia nie są w żaden sposób ograniczone, co ma szczególne znaczenie na początkowym etapie jego rozwoju.

Bawełniane pajace niemowlęce – kiedy nosić?

Bawełna jest materiałem o szerokim zastosowaniu. Wykonane z niej pajacyki dziecko może nosić właściwie o każdej porze roku, bez strachu, że zmarznie lub przegrzeje się. Warto jednak zwrócić baczną uwagę, by odzież charakteryzowała się wysoką jakością wykonania.

Chodzi tu zarówno o sam materiał, jak i szycie, a także sposób wykończenia wokół zatrzasków. Źle zamocowane, mogą zostać przez rodzica przypadkowo wyrwane, a to uszkodzenie, które ciężko naprawić (a nawet jeśli to możliwe – często okazuje się nieopłacalne).

Welur – tylko na zimę

W sprzedaży znajduje się także szeroka gama niemowlęcych pajacyków wykonanych z weluru. Ten rodzaj dziecięcego ubranka najlepiej sprawdza się w chłodniejszej części roku. Jesienią czy zimą, zapewnia malcowi komfort oraz przyjemne ciepło. Ma to szczególnie duże znaczenie, gdy dziecko jest już nieco starsze i ma tendencję do rozkopywania kołderki – w takiej sytuacji ciepła i komfortowa piżamka ma jeszcze większe znaczenie.

Welur nie jest jednak dobrym materiałem na ubranko letnie. Chcąc zakupić pajacyki dla niemowlaka na okres między czerwcem a wrześniem, zdecydowanie lepiej wybrać cieńsze materiały – na przykład wskazaną wyżej bawełnę. Te zapewnią zdecydowanie lepszy komfort cieplny niemowlęciu.

Inne materiały – jakie?

Niektórzy producenci oferują również pajacyki wykonane z innych materiałów – choćby polaru. Każdorazowo, wybierając materiał pajacyka, należy dostosować go do pory roku – tak, by zapewnić dziecku optymalny komfort cieplny. Grube materiały sprawdzą się w okresie zimowym, a te najcieńsze – będą doskonałym wyborem na upalne lato czy ciepłą wiosnę.

Pajacyki dla niemowlaka w ofercie sklepu Mrbobas.pl