Najlepsza pościel do wózka – jaką wybrać?

dziecko wózek

Gdy na świecie ma się pojawić mały człowiek, rodzice stają na głowie, aby zapewnić mu wszystko, co najlepsze. Jeszcze przed porodem należy kupić niezbędne rzeczy. Jedną z nich jest pościel niemowlęca. Na pościel składają się nie tylko poduszki i kołdry, ale także poszewki i powłoczki.

Pościel do wózka – praktyczna rzecz?

pościel do wózkaWarto zdecydować się na zakup pościeli do wózka. Szczególnie zimą, gdy temperatura spada poniżej zera, okaże się bardzo użyteczna. Potrzeba wtedy wyjątkowo zadbać o zdrowie niemowlęcia, aby podczas spacerów nie zmarzło. Wówczas można być spokojnym, że maleństwo nie przeziębi się podczas długich przechadzek. Wskazane jest wybrać tylko kołderkę, gdyż poduszka może nie zdać egzaminu, ponieważ maluchy najlepiej kłaść na płasko.

Jak wybrać najlepszą pościel do wózka dziecięcego?

Pierwszorzędną kwestią przy wyborze pościeli będzie materiał, z jakiego jest ona wykonana. Warto tutaj wspomnieć, że nie należy oszczędzać na tym zakupie. Maleństwa są często alergikami, ich skóra jest zdecydowanie bardziej wrażliwsza niż skóra dorosłych, dlatego też należałoby wybrać pościel dobrej jakości. Nie powinna mieć ona grubych szwów, ani guzików czy zamków. Do wyboru jest wiele rodzajów pościeli m.in bawełniana, satynowa oraz z kory. Z tych trzech propozycji najlepsza będzie pościel z bawełny.

Na co warto zwrócić uwagę?

Istotne jest także, czym wypełniona jest pościel niemowlęca – sprawdź na Trilli. Decyduje to o tym, czy pościel jest ciężka i ciepła, czy bardziej przewiewna. Jako pierwsze, mogą nasunąć się pierza, mimo to nie są one dobre dla niemowlaków, tak samo wełna. Poleca się raczej wypełnienie syntetyczne, które jest najlepsze dla alergików. Na pierwszym miejscu należy zawsze stawiać bezpieczeństwo dziecka, dlatego też skład materiału pościeli ma kluczowe znaczenie. Pościel do wózka powinna być wysokogatunkowa, w 100% bawełniana.