Idealny prezent dla dziecka? – Rower a może kurs językowy?

rower dziecko

nauka angielskiDziecko to bardzo wymagający człowiek. Kupienie i zrobienie prezentu dzieciom wbrew pozorom to bardzo trudne zadanie. Wielu rodziców czy dziadków zastanawia się co jest ważniejsze, sport czy nauka? Możemy stwierdzić, że obie rzeczy są równie ważne. Mało tego obie czynności można ze sobą kreatywnie łączyć.

Znajomość języka angielskiego jest we współczesnym świecie niezbędna. Jest to już nie tyle atut, który dawałby przewagę na rynku pracy czy w innych okolicznościach, ale wręcz konieczność. Można się pokusić o stwierdzenie, że znajomość angielskiego jest dziś tak samo ważna jak umiejętność posługiwania się poprawną polszczyzną.

Dlatego tak ważne jest, aby naukę języka angielskiego, jak i zresztą innych języków obcych, rozpoczynać już w wieku dziecięcym. Czytający to rodzice, a przynajmniej część z nich, już zapewne myślą, że nakłonienie dziecka do nauki języka będzie mało prawdopodobne biorąc pod uwagę niechęć dziecka do nauki w ogóle. Jednak oferta kursów i metod nauki angielskiego jest dziś tak szeroka, że jest duża szansa na to, że znajdzie się taką, która dziecku przypadnie do gustu, zaciekawi i zachęci do pogłębianie wiedzy w tym zakresie.

A może nauka angielskiego podczas jazdy na rowerze?

Wiele kursów języków obcych dostępnych jest w formie nagrań audio. Dorośli uczą się tak języka angielskiego podczas jazdy autem. Jest to świetny sposób na wykorzystywanie czasu spędzanego w korkach, który nie jest wówczas czasem straconym. Dlaczego więc nie zaproponować dziecku, aby uczyło się języka angielskiego, gdy jeździ na rowerze. Aby przekonać dziecko, że nauka angielskiego podczas jazdy na rowerze jest możliwa, warto dać mu przykład. Dzieci mają to do siebie, że podświadomie biorą przykład z dorosłych. Jeśli zauważą, że rodzice chętnie to robią, jest duża szansa na to, że również przypadnie im to do gustu.

Nauka angielskiego jak jazda na rowerze

Innym argumentem przemawiającym do dziecka może być porównanie obu tych czynności i przekonanie dziecka, że naukę angielskiego można porównać do jazdy na rowerze, a obie te umiejętności są niemal niezbędne w życiu i automatycznie z czasem wejdą w nawyk.