Na jaki wózek spacerowy warto się zdecydować?

spacerówka

wózek spacerowySpacery z dzieckiem to jedne z najpiękniejszych momentów. Warto zadbać wygodę w ich trakcie. Zapewnić ją może odpowiedni wózek spacerowy. Jaki model kupić? Na co zwrócić uwagę wybierając dziecięcą spacerówkę? Liczy się wyłącznie wygoda czy także design? A może jest jeszcze coś, co należy sprawdzić przed podjęciem decyzji?

Po jakim terenie można jeździć spacerówkami?

To wózki, które z założenia są lekkie i poręczne. Ich koła są niewielkie. Sprawdzą się więc do jazdy po mieście, gdzie są wygodne chodniki. Problemem może się jednak okazać spacer po lesie bądź alejkach parku. Każdy kamień i nierówność to dla wózka spacerowego zagrożenie zablokowaniem koła. Osoby, które często poruszają się po nieco trudniejszych ścieżkach powinny wybrać wózek spacerowy, który ma z tyłu większe kółka, które poradzą sobie z nierównościami terenu.

Co powinno być dołączone do spacerówki?

Spacerówka ma być przede wszystkim bardzo wygodnym wózkiem, który szybko można złożyć i spakować do samochodu. Oprócz tych oczywistych cech powinna być także wyposażona w dodatkowe gadżety, które ułatwią spacery. Bardzo ważnym elementem jest budka, która osłoni dziecko przed mocnym słońcem. Przyda się także podnóżek. Maluchowi będzie z nim o wiele wygodniej. Warto do wózka spacerówki dokupić torbę, która zawieszona na rączce sprawi, że nie będzie się trzeba przejmować ilością przedmiotów potrzebnych na każdym spacerze.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie spacerówki?

Wózki spacerówki parasolki dla dzieci to ten typ wózka, który powinien być lekki do prowadzenia. Jeśli często korzysta się z autobusów, warto wybrać model, którego przednie koła z łatwością unoszą się. Kolejna kwestia to obracane siedzisko. Warto wybrać model, który to proponuje. Dzięki temu będzie można wozić dziecko w dowolny sposób – przodem bądź tyłem.