Gryzaki dla dzieci – jak ulżyć maluchowi podczas ząbkowania?

Kiedy dziecko zaczyna ząbkować, należy zaopatrzyć się w gryzak.
Pierwszy biały ząbek wygląda naprawdę uroczo i jest powodem do radości. Jednak zanim się przebije, maluch musi przejść przez ogromny ból. Nie trzeba dodawać, że rodzic zrobi wszystko, aby ułatwić mu ząbkowanie.

Czym właściwie jest gryzak?

Gryzaki dla dzieci, nie tylko sprzyjają zdrowemu rozwojowi szczęk i zębów. Modele wypełnione żelem lub wodą chłodzą również opuchnięte dziąsła, zmniejszają przepływ krwi, a tym samym zapewniają mniejszy ból podczas ząbkowania.

Gryzaki dla dzieci – sprzęt do zadań specjalnych

U większości dzieci, zazwyczaj, pierwszy ząb pojawia w wieku około sześciu miesięcy. Wtedy rodzice zostają poddani pierwszemu testowi na wytrzymałość (o ile wcześniej dziecko nie cierpiało na trzymiesięczną kolkę).
Kiedy ząb wyrzyna się, powoduje ucisk i ból. Cierpiące dziecko jest wtedy bardzo rozdrażnione i często płacze.
Dzięki gryzakom, które są oferowane w szerokiej gamie wzorów, można zaradzić tej sytuacji na wczesnym etapie.

Niemowlęta i małe dzieci lubią odkrywać wszystko ustami. Jeżeli nie mają w zasięgu gryzaka, szukają innych alternatyw, a to nie zawsze jest bezpieczne. Tylko z gryzakiem, rodzic może być pewien, że maluch nie połknie żadnych niepożądanych elementów ani nie podrażni sobie dziąseł.

W większości przypadków gryzaki dla dzieci są wykonane z elastycznych materiałów, niektóre są wypełnione wodą lub żelem. Ma to tę zaletę, że można włożyć gryzak na jakiś czas do lodówki lub zamrażarki, aby wypełnione obszary stały się wystarczająco zimne żeby ochłodzić podrażnione dziąsła dziecka. Istnieją również inne warianty, które są znacznie twardsze i służą do masażu dziecięcych dziąseł.

Lekki, wykonany z naturalnego kauczuku i łatwy do trzymania gryzak może być też bardzo dobrym wyborem. Ponieważ jest przyjemny i miękki, wrażliwe dziąsła masuje lepiej niż twardy plastik. Jeżeli jest na przykład w kształcie zwierzątka, dziecko ma możliwość gryzienia na wiele sposobów – za uszy, stopy, łapki. Estetycznie wykonany może również świetnym prezentem.

Który gryzak jest najlepszy?

Przede wszystkim wolny od szkodliwych substancji. To najważniejsze kryterium, ponieważ dziecko trzyma go w buzi, ślini i gryzie. Mama i tata chcą mieć absolutną pewność, że kupują produkt, który jest bezpieczny i nie zawiera żadnych szkodliwych składników. Dobrą wskazówką jest aby dowiedzieć się jakim testom został poddany produkt, zanim trafił do sprzedaży. Gryzaki dla dzieci, tak jak i inne produkty, są często poddawane testom konsumenckim, a ich wyniki są dostępne w internecie. Na pewno każdy rodzic znajdzie najlepszy produkt, który będzie mógł bez wahania kupić.