Prezenty dla noworodka – jak wybrać trafnie

Kiedy na świecie pojawia się mały człowiek jest to wielka radość, którą rodzice chcą się dzielić ze światem. Każdy, kto poznaje nowo narodzone dziecko zwyczajowo kupuje prezent. Pomimo ogromnego wyboru produktów i zabawek dla noworodków, wybór nie jest jednak łatwy. Jak zatem mądrze wybrać prezenty dla noworodka?

Pomoc w skompletowaniu wyprawki – prezent od najbliższych

Często uważa się, że najpewniejszym prezentem dla małego człowieka będą prezenty praktyczne. Jest to bez wątpienia prawda, tylko takie prezenty, które będą używane przez obdarowanych mają sens. Co można zaliczyć można do listy praktycznych pewniaków? Z pewnością elementy wyprawki.

Przed dokonaniem zakupu prezentu dla noworodka można skonsultować się z rodzicami. Rada ta dotyczy szczególnie większych zakupów. Dziadkowie często chcą pomóc młodym rodzicom i dokładają się do wyprawki. Nawet jeśli prezent jest naprawdę szczodry, jak wózek czy meble dla dziecka, w przypadku braku konsultacji z rodzicami maluszka, może nie odnieść zamierzonego celu jakim jest uszczęśliwienie młodych rodziców i nowo narodzonego dziecka.

Udany prezent to praktyczny prezent

W przypadku drobniejszych prezentów także warto skonsultować się z rodzicami. Dzięki temu zyskamy pewność, że przyniesione przez nas dary będą wykorzystane. Prezenty dla noworodka, które przydadzą się przy najmłodszych dzieciach to z pewnością:

  • ubrania,
  • beciki, kokony, rożki,
  • kocyki, otulacze,
  • ręczniczki,
  • elektroniczne nianie, monitory oddechu.

Szczególnie w przypadku ubrań warto dowiedzieć się jaki rozmiar nosi noworodek. Zakłada się często, że noworodki noszą rozmiar 56. Bardzo często zdarzają się jednak dzieci, które zaraz po urodzeniu są sporo mniejsze, albo sporo większe. Zakup zbyt małych ubranek może być wielkim rozczarowaniem dla obu stron.

Tekstylia dla dzieci są obecnie tak piękne, że kocyki czy rożki stanowić mogą prezent zarówno piękny, jak i praktyczny. Tego typu podarunek, z pewnością będzie mógł być używany od pierwszych dni życia dziecka.

Warto dodać, że za praktyczny i zarazem symboliczny prezent wiele osób uznaje paczkę pieluszek jednorazowych. Niezależnie od tego jak duże zapasy zgromadzili rodzice, kolejna paczka pieluszek, na pewno zostanie wykorzystana.

Prezenty dla noworodka ma cieszyć malucha

Przeciwników praktycznych prezentów jest równie wielu co zwolenników. Istnieje grupa osób, które uważają, że prezenty dla noworodka powinny sprawić radość najmłodszym. Z tego względu wybierają powitalne prezenty, które pomagają maluchom poznawać świat, bawią i uczą.

Do takich prezentów z pewnością należą:

  • mobile
  • karty kontrastowe
  • kostki sensoryczne
  • szumisie
  • maskotki

Szumiące maskotki takie jak szumisie z pewnością już od pierwszych dni życia staną się ulubionymi zabawkami maluchów. Szum o odpowiedniej częstotliwości przypomina maluchom dźwięki, jakie słyszały w życiu płodowym. Z tego względu tego typu prezenty dla noworodka pomagają wyciszyć się i zasnąć.

Dla najmłodszych dzieci wskazane są także zabawki sensoryczne, które pomagają z pomocą zmysłu dotyku poznawać świat. Wyróżniają je różnorodne faktory powierzchni i przyciągające wzrok kolory. Także mobile i karty kontrastowe dla dzieci zwykle są w kolorystyce czarno-białej z elementami czerwonymi i żółtymi. To właśnie te kolory są zauważane przez niemowlęta jako pierwsze.

Niezależnie od tego na jakie prezenty dla noworodka się zdecydujemy pamiętajmy, żeby były to zabawki przeznaczone dla najmłodszych, posiadające odpowiednie atesty i wykonane z bezpiecznych materiałów. Każdy prezent dany od serca z pewnością będzie doceniony, a bez wątpienia jest z czego wybierać.