Książki dla dzieci – idealny pomysł na prezent?

Bajki smerfy dla dzieci

Ciekawe bajki dla dzieci do czytania wydają się być świetną opcją na prezent. Wiele osób uważa, że maluchowi warto wręczyć wyłącznie zabawkę, grę komputerową lub słodycze. Nic bardziej mylnego! Interesująca lektura może okazać się upominkiem, który pozostanie w pamięci na długi czas. Pięknie wydana książka będzie stanowiła również formę pamiątki, która nawet po wielu latach wzbudzi pozytywne emocje. Właśnie dlatego jest to znakomity wybór!

Rozwój wyobraźni

Niewątpliwą zaletą bajek dla dzieci do czytania jest fakt, że pobudzają one wyobraźnię. Dzięki nim malec może przenieść się do zupełnie nowego świata. Jest to doskonała chwila na to, aby oderwać się od rzeczywistości. Podczas czytania w głowie szkraba przewijają się nowe obrazy. Ponadto, historie z książek można przenieść do codziennego życia. Bardzo często stanowią one inspiracje do zabawy. Ważne jest jednak to, aby wybrać tytuł adekwatny do wieku oraz zgodny z zainteresowaniami czytelnika.

Pomoc w nauce czytania

Bajki dla dzieci do czytania (tutaj), które zostały napisane nieskomplikowanym językiem mogą wspomóc w nauce. Doskonale sprawdzają się podczas nauki czytania. Warto postawić na książki z kolorowymi ilustracjami, od których ciężko jest się oderwać. Dobrze również, jeśli opowiadania/rozdziały nie są zbyt długie. Kilkulatek szybko zapomina przeczytane treści, a więc na następny dzień może nie pamiętać początku historii. Wybór godnych polecania tytułów jest ogromny – nie zaszkodzi poprosić o poradę bardziej doświadczonych rodziców.

Pamiątka na lata

Bajka dla dziecka do czytania w grubej i mocnej oprawie może być przekazywana z pokolenia na pokolenie. Taka pamiątka za kilkanaście lat z pewnością wywoła wzruszenie. Być może smyk w przyszłości przekaże ją własnym dzieciom. Właśnie dlatego czasami warto zainwestować nieco więcej, a mieć pewność, że książka została wykonana z najwyższa precyzją i przetrwa w nienaruszonym stanie długi czas. Nie zaszkodzi dołączyć krótką dedykację. Może ona zostać umieszczona na stronie tytułowej. Alternatywą jest wsunięcie karteczki do środka.