Kremy na odparzenia dla dzieci – jaki wybrać?

bepanthen maść ochronna na odparzenia dla dzieci

Biegunka u dzieci to bardzo poważny problem. Pieluszkowe zapalenie skóry najczęściej dotyka dzieci w wieku niemowlęcym.. Jednak problemy mogą pojawić się wcześniej. Jest to spowodowane wilgocią pod pieluchami, przewlekłym podrażnieniem skóry od pieluch, nieodpowiednią lub niewłaściwą higieną skóry oraz alergenami. Codzienna pielęgnacja jest niezwykle ważna w leczeniu i profilaktyce. Rodzice powinni stosować kosmetyki – najlepiej dermokosmetyki – które mają właściwości nawilżające, natłuszczające, ochronne, odbudowują naturalną barierę ochronną i łagodzą podrażnienia. Ważne jest również stosowanie maści i kremów na odparzenia u dzieci i niemowląt.  Jaki kremy na odparzenia dla dzieci wybrać?

Kiedy należy sięgnąć po krem na odparzenia?

Rany to zmiany zapalne skóry, które pojawiają się na powierzchni skóry w wyniku długotrwałego kontaktu z moczem lub kałem. Zbyt mało zmian pieluch, zła pielęgnacja – używanie niewłaściwego makijażu – lub nawet używanie zbyt dużej ilości proszku suszącego może sprzyjać. Jednak nie zawsze możliwe jest zapobieganie podrażnieniom wrażliwej skóry na czas. W takim przypadku warto jak najszybciej zastosować maści lub kremy na otarcia. Większość kosmetyków dostępnych na rynku można nakładać bezpośrednio na podrażnioną skórę, ale pamiętaj o dokładnym umyciu i osuszeniu miejsc intymnych dziecka przed aplikacją.

Idealny krem na odparzenia – jakie powinien mieć składniki i właściwości.

Dobra maść na odparzenia pieluszkowe u niemowląt i dzieci (taka) może złagodzić podrażnienia, pomóc w gojeniu zmian i zmniejszyć dyskomfort związany ze stanem zapalnym. Takie produkty posiadają również właściwości ochronne, chroniące skórę dziecka przed czynnikami zewnętrznymi. Produkty te należy nakładać na zmiany chorobowe, ale niektóre z tych produktów można stosować również na zdrową skórę, ale są one podatne na otarcia. Krem na pieluszkę dla niemowląt jest bogaty w cynk, który pomaga zrównoważyć skórę i wspomaga proces gojenia. Musisz jednak wiedzieć, że zbyt duża ilość cynkowego kremu na odparzenia może wysuszać delikatną skórę dziecka, dlatego nakładaj go tylko cienkimi warstwami. Krem zawiera również lanolinę, która odpowiada za ochronę skóry dziecka przed działaniem ekskrementów na skórę. Po pieluszkowym zapaleniu skóry zaleca się stosowanie przez jakiś czas produktu natłuszczającego.

alantan - krem na odparzenia dla dzieci

Jak unikać odparzeń u niemowląt?

Biegunka u dzieci to bardzo poważny problem. Pieluszkowe zapalenie skóry najczęściej dotyka dzieci w wieku od 7 do 12 miesięcy. Jednak problemy mogą pojawić się wcześniej. Jest to spowodowane wilgocią pod pieluchami, przewlekłym podrażnieniem skóry od pieluch, nieodpowiednią lub niewłaściwą higieną skóry oraz alergenami. Codzienna pielęgnacja jest niezwykle ważna w leczeniu i profilaktyce. Rodzice powinni stosować kosmetyki – najlepiej dermokosmetyki – które mają właściwości nawilżające, natłuszczające, ochronne, odbudowują naturalną barierę ochronną i łagodzą podrażnienia. Ważne jest również stosowanie maści i kremów na odparzenia u dzieci i niemowląt.