Pora na zakup lalki

Małe dziewczynki uwielbiają lalki, traktują je jako swoje przyjaciółki, często też pełnią rolę dzieci podczas zabawy w domu. Są to uniwersalne zabawki, które mocno pobudzają wyobraźnię dziecka. Odgrywanie scenek to świetny sposób na zabicie nudy, stymulowanie mózgu. Piękne lalki hiszpańskie to wspaniały pomysł na prezent dla dziewczynki. Zapewni mnóstwo dobrej zabawy przez długi czas.

Jak wybrać lalkę dla swojego dziecka? Czym się kierować?

Obecnie na sklepowych półkach znajdują się rozmaite lalki, więc jest w czym wybierać. W przypadku małego dziecka należy postawić na zabawki pozbawione małych i ruchomych elementów. Długie i ostre części również są niewskazane, bo stwarzają ryzyko skaleczenia. Nie zaleca się też wybierać lalek z długimi i syntetycznymi włosami. Znaczenie ma to, aby zabawka była wykonana z bezpiecznych materiałów. Na uwadze powinno się mieć certyfikaty potwierdzające jakość i atesty świadczące o bezpieczeństwie użytkowania. Zabawka ma być wolna od toksycznych substancji. Dla najmłodszych najlepiej sprawdza się szmaciana lalka. Powinna być zrobiona z miękkich materiałów, bez plastikowych elementów. Na uwadze należy mieć staranne wykończenie i mocne szwy, aby zabawka posłużyła dziecku przez długi czas oraz estetykę wykonania.

Starsze dziewczynki uwielbiają hiszpańskie lalki, które do złudzenia przypominają niemowlaki. Mają bardzo realistyczne twarzy. Lalka typu bobas stanie się przytulanką, towarzyszką zabaw, obiektem wymagającym opieki. Obecnie bardzo popularne są kultowe lalki Barbie. Można liczyć na ogromny wybór. Dotyczy to nie tylko samych lalek, ale też szeregu akcesoriów w postaci ubranek, gadżetów, zwierzątek, mebli, samochodów itd. Lalka Barbie będzie odpowiednia już dla dzieci powyżej trzeciego roku życia. Młodszym podopiecznym nie zaleca się wręczać tego typu zabawek ze względu na wiele małych elementów, które mogą niestety zostać połknięte. Każda dziewczynka ucieszy się, gdy otrzyma cały zestaw zabawkowy, czyli lalkę wraz z rozmaitymi dodatkami.