Jak wybrać dobrą huśtawkę dla niemowląt?

huśtawka Alice

Huśtawka to proste urządzenie, które pozwala na automatyczne bujanie dziecka. Dobrej jakości huśtawka będzie bezpieczna i wygodna w użytkowaniu.

Regulowanie szybkości kołysania

huśtawka niemowlęca żółtaKażda huśtawka niemowlęca musi być wyposażona w panel sterowania, który umożliwia wybór prędkości bujania. Dzięki temu szybkość kołysania można dopasować do upodobań dziecka. Urządzenie powinno mieć co najmniej kilka różnych ustawień.

Bezpieczeństwo

Huśtawka dla niemowląt musi być również wyposażona w pasy bezpieczeństwa, które pozwolą na przypięcie dziecka do siedziska. Dzięki temu nie ma ryzyka, że maluch przypadkiem wypadnie w czasie bujania. Dodatkowo cała konstrukcja powinna być stabilna i nie może się łatwo wywracać.

Wygoda użytkowania

Huśtawka dla niemowlaka musi być również wygodna i poręczna dla rodziców. Dobrze jeśli takie urządzenie można złożyć, ponieważ ułatwi to jego przechowywanie, a także transport. Huśtawkę powinno się łatwo przenosić i przestawiać tak, żeby dziecko zawsze było w zasięgu wzroku.

Oczywiście każdy produkt przeznaczony dla niemowląt powinien posiadać odpowiednie atesty, które zagwarantują jego bezpieczeństwo. Huśtawka musi być wykonana z materiałów, które nie będą powodowały alergii.