Jaki rowerek wybrać dla małego dziecka?

rowerek trójkołowy

rowerek dla dzieckaJazda rowerem może być frajdą dla całej rodziny. Wystarczy, że każdy będzie miał odpowiedni model jednośladu dla siebie. O ile kupienie roweru dla dorosłego zazwyczaj nie stanowi problemu, o tyle rowerki dla dzieci od 1 roku życia znaleźć jest dość ciężko. Czym kierować się przy wyborze dwóch kółek dla malucha? Jaki rowerek wybrać dla małego dziecka?

Rowerki biegowe – świetny wybór dla najmniejszych

To rowerki o bardzo prostej konstrukcji. Nie mają pedałów. Dziecko wprawia je w ruch, poruszając nogami tak, jakby chodziło. Kupienie takiego rowerka to dobry krok w stronę rozpoczęcia przygody malucha z dwoma kółkami. Dzięki używaniu takiego pojazdu, maluch nauczy się nowego ruchu.

Rowerki trójkołowe – jakie są ich zalety?

Kolejny krok to rowerki, które jak sama nazwa wskazuje, mają trzy koła. Są więc stabilne. Stanowią idealne rozwiązanie na początek przygody dziecka z jazdą na rowerze. Świetnie sprawdzą się plastikowe modele – są lekkie i wygodne do przenoszenia. Poza tym, są także nieco tańsze. Bardzo ważne jest dobranie rowerka z uwzględnieniem wagi i wzrostu pociechy. Zaletą modeli trójkołowych jest możliwość dodania do nich parasolki chroniącej przed zbyt mocnym słońcem. Poza tym, na przodzie modelu można zawiesić koszyk, w którym dziecko schowa swoje przedmioty. Najlepsze rowerki trójkołowe dla dzieci to nie tylko te praktyczne i stabilne, ale też takie, które spodobają się właścicielowi. Dzięki temu będzie chciał na nich spędzać każdą wolną chwilę.

Rower na dwóch kółkach – kiedy go kupić?

Rower tego typu to kolejny krok w rowerowej przygodzie dziecka. Warto kupić go wtedy, gdy jest się pewnym, że dziecko ma już dobrą równowagę. Należy pamiętać nie tylko o samym pojeździe, ale także o kasku ochronnym oraz ochraniaczach na łokcie i kolana. Ważne jest także odpowiednie obuwie, które nie będzie zjeżdżało z pedałów.